Protest w obronie zwierząt. „Prezesie obiecałeś” [WIDEO]

Redakcja
13.09.2018 22:44
Protest w obronie zwierząt. „Prezesie obiecałeś” [WIDEO]
fot. Fundacja VIVA

Około 5 tysięcy osób (to dane organizatora) protestowało w Warszawie w obronie praw zwierząt. Protestujący domagają się przegłosowania ustawy, która zakłada między innymi zakaz hodowli zwierząt na futra, uboju rytualnego czy pokazywania zwierząt w cyrkach. Przed Sejmem na scenie wypowiadali się przedstawiciele fundacji , ale też mieszkańcy wsi, w których funkcjonują fermy norek.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na scenie pojawili się także politycy - Nowoczesnej, PO i PiS. Krzysztof Czabański z partii rządzącej przyznał, że zamierza dalej walczyć o ten projekt ustawy - pomimo że kilka miesięcy temu politycy poinformowali, że nie uda się w najbliższym czasie zacząć nad nią prac. 

Zobacz także

- Protestujemy przeciwko  zapowiedziom o wycofaniu z nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt najważniejszych dla dobra zwierząt zapisów tzn. zakazu hodowli zwierząt na futra, zakazu występowania dzikich zwierząt w cyrkach, zakazu uboju rytualnego i zakazu trzymania psów na łańcuchach - mówiła Anna Iżyńska ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

- Wiemy już dokładnie w XXI wieku, że zwierzęta dokładnie tak samo jak ludzie odczuwają ból, stres i traktowanie ich przedmiotowo odziera nas z człowieczeństwa – dodawała ze sceny aktorka Maja Ostaszewska. 

- Nie ma innego wyboru niż ochrona praw zwierząt ponieważ to jest test naszego humanitaryzmu. To jest test naszej empatii. To jest test tego, czy naprawdę każdy z nas może się nazywać człowiekiem – powiedziała Radiu ZET Martyna Wojciechowska.

Demonstracja w obronie zwierząt. Stanowcze ''NIE'' dla hodowli futerkowych

Protestujący nieśli baner z napisem „prezesie obiecałeś, pomóż zwierzętom!”. To właśnie Jarosław Kaczyński jako pierwszy podpisał się pod kompleksową ustawą w tej sprawie.  Poza tym nagrał on specjalny spot dla fundacji VIVA, w którym przekonywał, że nie jest potrzebne w cywilizowanym kraju zabijanie zwierząt na futra.

RadioZET.pl/NataliaŻyto/BM