Będzie sekcja zwłok niemowlęcia i matki znalezionych w Wejherowie

Redakcja
18.04.2018 14:26
Policjia
fot. PAP

Na czwartek zaplanowano sekcje zwłok kobiety i jej 3-miesięcznego dziecka, które zostały znalezione we wtorek w jednym z mieszkań w Wejherowie (woj. pomorskie). Według prokuratury, wiele wskazuje na to, że kobieta popełniła samobójstwo.

Jak poinformowała w środę PAP rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk, sekcje zwłok zostaną przeprowadzone w gdańskim Zakładzie Medycyny Sądowej. Dla prokuratorów najważniejsze będą ustalenia dotyczące przyczyny śmierci niemowlęcia.

Wawryniuk wyjaśniła, że w przypadku kobiety "wiele wskazuje na to, że targnęła się ona na swoje życie". "Nie ma wskazań, aby jakiekolwiek trzecie osoby mogły mieć związek ze zgonem zarówno kobiety, jak i dziecka. Pozostaje pytanie o przyczynę targnięcia się przez kobietę na swoje życie" – powiedziała PAP Wawryniuk.

Dodała, że w śledztwie brane są pod uwagę głównie dwie wersje. Pierwsza z nich zakłada, że matka mogła popełnić samobójstwo po odkryciu, że dziecko nie żyje. Druga – że kobieta w jakiś sposób mogła przyczynić się do śmierci dziecka, po czym odebrać sobie życie.

RadioZET.pl/pap/maal