Zamknij

Sekcja zwłok noworodka znalezionego w zamrażarce. Prokuratura podejrzewa zabójstwo

09.11.2022 11:57

Są nowe informacje ws. tragedii w miejscowości Stanowo w powiecie sztumskim. Noworodek, którego ciało odnaleziono w zamrażarce, został zadźgany - informuje Polsat News.

policja
fot. PIOTR JEDZURA/REPORTER (zdj. ilustracyjne)

Są znane pierwsze wyniki sekcji zwłok noworodka znalezionego w zamrażarce na Pomorzu. Jak dowiedział się Polsat News, dziecko zostało zamordowane, prawdopodobnie ostrym narzędziem. Wcześniej podawano, że nie wiadomo, czy doszło do zabójstwa, czy noworodek już urodził się martwy.

Zwłoki noworodka w zamrażarce. Wyniki sekcji zwłok

- Bezpośrednią przyczyną śmierci był wstrząs krwotoczny wynikły z powodu obrażeń. Poród nastąpił około tygodnia przed odnalezieniem zwłok - powiedziała w Polsat News Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. 

Prokurator przekazała, że prokuratura wniosła o przesłuchanie nastolatki w charakterze podejrzanej o dokonanie zabójstwa. Śledczy rozstrzygną teraz, czy śmierć chłopca nastąpiła w trakcie porodu, czy już po narodzinach. Od tego zależy klasyfikacja czynu. Prokuratura wnioskuje również, by 16-latkę umieścić w schronisku dla nieletnich.

Ciało noworodka znaleziono w weekend. Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk przekazała wówczas, że więcej informacji będzie można podać po wykonaniu sekcji zwłok.

Matką dziecka jest 16-latka. Według Radia Gdańsk dziewczyna źle się poczuła, co zaniepokoiło jej matkę. Gdy lekarz zbadał nastolatkę, okazało się, że była w ciąży. Przyznała wtedy, że niedawno urodziła lub poroniła. Miała też wskazać, gdzie pozostawiła ciało noworodka. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Polsat News/PAP