Zamknij

Sekretarz USA z wizytą w Polsce

Redakcja
26.01.2018 08:29
Sekretarz USA z wizytą w Polsce
fot. PAP/EPA

— Celem wizyty sekretarza stanu R. Tillersona w Polsce ma być podkreślenie wagi głębokiej współpracy i przyjaźni USA z Polską oraz Polakami — powiedziała w czwartek na konferencji prasowej rzeczniczka departamentu stanu Heather Nauert.

Nauert dodała, że Polska jest jednym z najbliższych sojuszników Stanów Zjednoczonych w NATO, a kraje „współpracują w wielu dziedzinach i prezentują podobne stanowisko”.

Tillerson spotka się z premierem Polski Mateuszem Morawieckim, prezydentem Andrzejem Dudą, ministrem spraw zagranicznych Jackiem Czaputowiczem oraz ambasadorem USA w Polsce Paulem W. Jonesem. Następnie w planach wizyty sekretarza stanu znajduje się spotkanie ze stacjonującymi w Polsce żołnierzami USA.

Tematami wizyty będzie głównie współpraca w zakresie NATO, zacieśnianie więzi pomiędzy krajami, poprawa bezpieczeństwa i handel energią.

Zobacz także

Rzecznika przypomniała, że prezydent USA Donald Trump już wcześniej powiedział, iż Polska jest jednym z najbardziej zaangażowanych członków NATO i USA chce wykorzystać wizytę Tillersona, by jeszcze bardziej wzmocnić współpracę pomiędzy krajami.

RadioZET.pl/PAP/KM