Zamknij

Mieli organizować i opłacać usługi seksualne dla posła Niesiołowskiego. Jednego zwolniono z aresztu

Redakcja
27.02.2019 14:13

Sąd Okręgowy w Łodzi uchylił w środę areszt wobec Wojciecha K., jednego z podejrzanych ws. udzielenia korzyści osobistej posłowi Stefanowi Niesiołowskiemu. Sprawa drugiego podejrzanego – Bogdana W. – odroczona została do 8 marca.

Mieli organizować i opłacać usługi seksualne dla posła Niesiołowskiego. Jednego zwolniono z aresztu
fot. East News

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

O decyzji Sądu Okręgowego poinformował PAP jego rzecznik prasowy do spraw karnych, sędzia Paweł Sydor.

Podejrzani mieli organizować usługi seksualne dla Stefana Niesiołowskiego

Prokuratorzy Łódzkiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej zarzucili Bogdanowi W. i Wojciechowi K. udzielenie posłowi na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Stefanowi Niesiołowskiemu (PSL-UED) co najmniej trzydziestokrotnie korzyści osobistej. Podejrzani mieli organizować i opłacać usługi seksualne „świadczone przez kobiety trudniące się zawodowo lub okazjonalnie prostytucją”.

Zobacz także

Według prokuratury poseł miał przyjąć te korzyści w zamian za działania na rzecz spółek należących do biznesmenów. Zdaniem śledczych działające wcześniej w branży restauracyjno-hotelarskiej spółki „uzyskały intratne kontrakty na dostawy miału węglowego i fosforytów dla Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police SA”.

Sprawę drugiego podejrzanego odroczono

W związku z tą sprawą prokuratura wnioskowała o areszt dla Bogdana W. i Wojciecha K. Na początku lutego sąd podzielił argumentację śledczych i zastosował wobec podejrzanych areszt na trzy miesiące. Obrońcy mężczyzn zapowiedzieli złożenie zażalenia na tę decyzję. Ich zdaniem można było zastosować inne środki zapobiegawcze wobec podejrzanych.

Zobacz także

W środę łódzki sąd okręgowy uwzględnił zażalenie obrońcy Wojciecha K., uchylił wobec podejrzanego areszt i nakazał jego zwolnienie z aresztu. Sprawa Bogdana W. zostanie rozpoznana 8 marca.

Zobacz także

Bogdanowi W. i Wojciechowi K. grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

RadioZET/PAP/JZ