Mieli trzydziestokrotnie udzielać korzyści osobistej Niesiołowskiemu. Są wnioski o areszt

Redakcja
02.02.2019 13:04
Mieli trzydziestokrotnie udzielać korzyści osobistej Niesiołowskiemu. Są wnioski o areszt
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Prokurator podjął decyzję o skierowaniu do sądu wniosków o tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące wobec Bogdana W. i Wojciecha K. Śledczy zarzucają im co najmniej trzydziestokrotne udzielanie korzyści osobistej w postaci organizowania i opłacania usług seksualnych Stefanowi Niesiołowskiemu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wobec trzeciego z mężczyzn - Krzysztofa K. prokurator zastosował środki o charakterze wolnościowym w postaci policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu.

W ostatni czwartek prokuratorzy Łódzkiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej zakończyli czynności z udziałem trzech zatrzymanych biznesmenów.

Bogdanowi W. i Wojciechowi K. prokurator przedstawił zarzut dotyczący udzielenia posłowi na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Stefanowi Niesiołowskiemu, co najmniej trzydziestokrotnie korzyści osobistej. Zachowanie podejrzanych polegało na organizowaniu i opłacaniu usług seksualnych, świadczonych przez kobiety trudniące się zawodowo lub okazjonalnie prostytucją - poinformowała w komunikacie Prokuratura Krajowa.

Do zdarzeń objętych zarzutem miało dochodzić w latach 2013 - 2015.

Z kolei Krzysztofowi K. śledczy zarzucili, że w 2015 roku wielokrotnie ułatwił uprawianie prostytucji poprzez ustalanie terminów i miejsc spotkań z klientami, a także organizowanie środka transportu do miejsca świadczenia usług.

Sąd najprawdopodobniej jeszcze dziś rozpatrzy wnioski o tymczasowe aresztowanie dla dwóch biznesmenów.

''Jurny Stefan''. Co wiemy o seksaferze ze Stefanem Niesiołowskim? 

RadioZET.pl/PAP/DG