Prezes Kaczyński zdecydował: poseł Pięta poza PiS-em

Redakcja
03.07.2018 11:13
Prezes PiS Kaczyński o wyrzuceniu posła Stanisława Pięty
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/East News

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na spotkaniu ścisłego kierownictwa partii rządzącej miał bardzo źle ocenić zachowanie posła partii Stanisława Pięty. Według „Super Expressu” polityk zamieszany w seksaferę zostanie usunięty z ugrupowania.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Sprawa z Piętą została bardzo źle oceniona w ścisłych kręgach partii i przez samego prezesa – powiedział ważny polityk PiS cytowany przez „SE”. Rozmówca gazety dodał, że prezes Kaczyński „był i jest wściekły” na Piętę.

Zobacz także

Czym poseł PiS podpadł liderowi rządzącego obozu? W maju tego roku tabloidy ujawniły, że 47-letni żonaty Stanisław Pięta wdał się w romans ze znacznie młodszą od niego kobietą. Kolejnymi szczegółami ich romansu żyła opinia publiczna. 4 czerwca polityk został zawieszony w prawach członka PiS oraz stracił stanowiska w dwóch sejmowych komisjach – do spraw służb specjalnych i śledczej w sprawie afery Amber Gold. 

Zobacz także

Według informacji „SE” jeszcze w lipcu sprawą dalszych konsekwencji wobec Pięty wewnątrz PiS-u ma się zająć partyjny rzecznik dyscypliny Karol Karski. – Na razie gromadzone są materiały w sprawie – podkreślił.

Pięta przez lata należał do najbardziej konserwatywnego skrzydła w PiS. Członkiem partii Kaczyńskiego jest od samego początku, czyli od 2001 roku.

Zobacz także

RadioZET.pl/Super Express/PTD