Zamknij

Sellin kontra Kierwiński w ,,Śniadaniu w Radiu ZET''. Poseł PO nie zna polskich ministerstw [WIDEO]

Redakcja
30.04.2017 12:27
Sellin kontra Kierwiński w ,,Śniadaniu w Radiu ZET''. Poseł PO nie zna polskich ministerstw [WIDEO]
fot. Radio ZET

Jarosław Sellin, wiceminister kultury w rządzie PiS zapytał w Śniadaniu w Radiu ZET i Polsat News posła Platformy Obywatelskiej o członków gabinetu cieni PO. Ten miał wyraźny problem z udzieleniem odpowiedzi oraz rozeznaniem w nazwach polskich ministerstw.

- Pół roku temu PO powołała gabinet cieni. Zapytam pana Marcina Kierwińskiego kto jest ministrem infrastruktury w gabinecie cieni PO? - dopytywał Jarosław Sellin.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

- Doskonale pan wie, że nie ma ministerstwa infrastruktury. Jest teraz ministerstwo rozwoju, które Wy powołaliście - odpowiadał Kierwiński.

W gabinecie premier Beaty Szydło funkcjonuje ministerstwo infrastruktury i budownictwa, którym kieruje Andrzej Adamczyk. Według koncepcji gabinetu cieni PO, ministerstwo infrastruktury połączone byłoby z resortem rozwoju. Kierować miałby nim Sławomir Neumann, były wiceminister zdrowia.

Przechwytywanie

- Kto jest z kolei ministrem zdrowia? - drążył temat Sellin. - Pytam, bo pan nie wie. Nawet politycy Platformy Obywatelskiej zapomnieli kogo powołali na stanowiska w gabinecie cieni. Nie wiecie bo nie ten gabinet przedstawia żadnego pomysłu - podsumował Jarosław Sellin w Śniadaniu w Radiu ZET.

RadioZET.pl/DG