Zamknij

Senator Kogut: Jeśli będzie wniosek, to złożę immunitet. Nie przyjąłem od nikogo łapówki

Redakcja
19.12.2017 16:04
Senator Kogut: Jeśli będzie wniosek, to złożę immunitet. Nie przyjąłem od nikogo łapówki
fot. East News

Jak będzie wniosek o uchylenie mojego immunitetu, to złożę immunitet; na razie nie ma żadnego wniosku, uważam się za człowieka niewinnego, nie przyjąłem od nikogo w życiu łapówki - powiedział we wtorek senator PiS Stanisław Kogut.

Senator PiS wyjawił dziennikarzom po rozmowie z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim, że nie złożył immunitetu. - Nie ma żadnego wniosku, ja zawsze będę bronił swojego dobrego imienia, uważam się naprawdę człowiekiem niewinnym, na każde wezwanie pana prokuratora zgłoszę się. Jak wpłynie wniosek, to ja składam immunitet, jestem człowiekiem honoru - powiedział senator.

- Jak będzie wniosek, słowo honoru dałem i wam daję, że złożę immunitet senatora  - powiedział Kogut dziennikarzom.

- Nigdy od nikogo w życiu, tak mnie rodzice wychowali, nie przyjąłem żadnej łapówki (...). Nie przyjąłem od nikogo w życiu łapówki - zapewnił senator PiS. Ocenił, że jest atakowany za pomoc najbiedniejszym ludziom.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało we wtorek pięć osób podejrzewanych o korupcję, m.in. syna senatora PiS Stanisława Koguta - Grzegorza. Biuro podejrzewa ich o przyjmowanie korzyści majątkowych na łączną kwotę 1 mln 170 tys. zł.

Smog truje Polskę. Sprawdź listę chorób, które może powodować!

Portal wPolityce.pl podał we wtorek, że prokuratura jeszcze tego dnia ma wnioskować o uchylenie immunitetu senatorowi Kogutowi. Z informacji, do których dotarł portal, wynika, że "sam senator mógł przyjmować łapówki, a dowody zdobyte przez agentów poprzez działania operacyjne są bardzo mocne".

RadioZET.pl/pap/maal