Senator PiS idzie na wojnę z "Super Expressem". Chodzi o nagie zdjęcia

Redakcja
30.04.2018 18:43
Jackowski
fot. Michał Woźniak/East News

"Super Express" opublikował w swoim najnowszym wydaniu nagie zdjęcia senatora Jana Marii Jackowskiego, zrobione z ukrycia na plaży w Białogórze. Polityk już wystosował w tej sprawie oświadczenie, w którym zapowiada, że podejmie kroki prawne przeciw tabloidowi.

Nagie fotografie parlamentarzysty można było zobaczyć w poniedziałkowym wydaniu "Super Expresu". Widać na nich Jackowskiego, który relaksuje się na jednej z nadbałtyckich plaż (konkretnie w Białogórze k/Pucka). Jeden z podpisów na pierwszej stronie brzmi "naga prawda o Janie Marii Jackowskim", a do materiał dołączone są zdjęcia przedstawiające popularnego w mediach senatora nieodzianego w jakiekolwiek ubranie (części intymne zostały na czołówce zasłonięte tzw. efektem promieniującego słońca).

Sam Jackowski niejednokrotnie wspominał już o tym, że lubi aktywny wypoczynek i że jako mors kąpie się w morzu niezależnie od temperatury. Publikacja go jednak rozwścieczyła. Na tyle, że na jego profilu na Twitterze ukazało się oświadczenie skierowanego przeciwko redakcji "Super Expressu":

"Trudno wyobrazić sobie jakikolwiek powód usprawiedliwiający publikowanie zdjęć z sytuacji absolutnie prywatnej. Niezależnie od wykonywanego zawodu, każdy z nas ma prawo do prywatności i niezakłóconego czasu wolnego, a nie w trakcie wykonywania przeze mnie jakichkolwiek obowiązków zawodowych" - możemy przeczytać w piśmie.

Jackowski zapowiada także kroki prawne przeciwko gazecie (na czele ze złożeniem zawiadomienia do prokuratury. Jego zdaniem bowiem, publikowanie jego prywatnych zdjęć godzi w dobre imię jego i jego rodziny oraz może wyczerpywać przy tym znamiona przestępstwa.

RadioZET.pl/Gazeta.pl/Twitter/MP