Zamknij

Senator Waldemar Bonkowski zostanie wyrzucony z PiS

Redakcja
07.06.2018 11:10
Senator Waldemar Bonkowski zostanie wyrzucony z PiS
fot. Robert Ostrowski/East News

Wygląda na to, że PiS wyrzuci kolejnego członka swojej partii. Z informacji WP wynika, że senator Waldemar Bonkowski zostanie wykluczony ze struktur partyjnych. Polityk ma na swoim koncie antysemickie wpisy. Ponadto żona oskarża go o zdradę.  

Senator Waldemar Bonkowski zostanie wykluczony ze struktur partii PiS. Informację potwierdził w rozmowie z WP europoseł Karol Karski, rzecznik partyjnej dyscypliny. Został już złożony wniosek w tej sprawie. Karski dodał, że senator nie ma dziś "żadnych uprawnień, żeby reprezentować partię" i de facto już został wykluczony. Na oficjalną decyzję trzeba jeszcze poczekać w ramach partyjnych procedur. 

Zobacz także

- Odbędzie się odpowiednie postępowanie. U nas nie wyrzuca się bez posiedzenia właściwego organu partyjnego, jak w Platformie Obywatelskiej - mówi polityk PiS. Tym organem ma być albo Sąd Dyscyplinarny, albo Komitet Polityczny PiS.

Dlaczego Bonkowski ma być wykluczony z PiS? Chodzi głównie o antysemickie wpisy. Senator został zawieszony - decyzją samego Kaczyńskiego - już w lutym. W czasie rozgorzałego konfliktu na linii Polska-Izrael polityk publikował w mediach społecznościowych kontrowersyjny filmik Jak Żyd Żyda gonił na śmierć", który był montażem nazistowskich materiałów propagandowych. 

Zobacz także

Senator Bonkowski był tez oskarżany przez swoją byłą już żonę o zdradę i przemoc domową. Ponadto Bonkowski stawał w obroni posła Pięty w kwestii romansu.  Zrobiono z tej pani taką gąskę, sierotkę Marysię pokrzywdzoną, a potem okazało się, żeby tak kolokwialnie mówić - że ta pani nie jest żadną zahukaną z wioski gąską, tylko to po prostu? kolokwialnie mówiąc jest rutyniara - mówił w rozmowie z "Wyborczą". 

RadioZET.pl/WP, Gazeta Wyborcza/KM