Zamknij

Seria wypadków na A1. Nie żyją dwie osoby, poważne utrudnienia w ruchu

01.07.2022 18:33

Bardzo trudno przejechać autostradą A1 w pobliżu Piotrkowa Trybunalskiego. Na południe od tego miasta po śmiertelnym wypadku zablokowany jest przejazd do Gdańska. Z kolei na północ od Piotrkowa na A1 nieprzejezdne są lewe pasy w obu kierunkach - podali przed południem drogowcy z woj. łódzkiego. W wyniku łącznie trzech wypadków na tej samej autostradzie zginęły dwie osoby, a jedna została ranna.

Wypadki
fot. Facebook/Policja Województwa Łódzkiego

Do trzech wypadków a autostradzie A1 wokół Piotrkowa Trybunalskiego (woj. łódzkie) doszło w ciągu zaledwie dwóch godzin w piątek przed południem. O godz. 18:30 wciąż częściowo są tam poważne utrudnienia w ruchu.

Na autostradzie A1 między Tuszynem a Piotrków Trybunalskim nadal zablokowany lewy w kierunku Katowic. Nieprzejezdny jest też pas środkowy i lewy w kierunku Gdańska - przekazał Jacek Plisiecki z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Zdjęcia z jednego z wypadków zamieściła w mediach społecznościowych Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

- Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem ciężarowym jadący prawym pasem najprawdopodobniej zasłabł, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na lewą stronę jezdni, gdzie zatrzymał się na barierach energochłonnych. Pomimo reanimacji 59-letni kierowca zmarł na miejscu - poinformowała rzeczniczka piotrkowskiej policji st. asp. Izabela Gajewska.

Nie ma już utrudnień na autostradzie A1 w miejscowości Laski w powiecie piotrkowskim (Łódzkie). W piątek rano doszło tam do innego poważnego wypadku. W tył stojącej ciężarówki wjechał samochód osobowy.

Trzy wypadki na A1. Nie żyją dwie osoby, jedna ranna

Po tym wypadku na A1 między Kamieńskiem a Piotrkowem Trybunalskim zablokowana jest jezdnia autostrady A1 w kierunku Gdańska. - Zablokowany jest też pas lewy w kierunku Katowic - przekazał Jacek Plisiecki z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 48-letni mężczyzna kierujący volkswagenem passatem nie zachował ostrożności i wjechał w tył naczepy samochodu ciężarowego man. W chwili zdarzenia pojazd ciężarowy stał na pasie ruchu na skutek awarii. Pojazd miał włączone światła awaryjne oraz wystawiony trójkąt ostrzegawczy - relacjonowała Gajewska.

- Siła uderzenia wbiła osobówkę pod naczepę. 48-letni kierowca volkswagena zginął na miejscu. 19-letni kierowca mana był trzeźwy i nie odniósł obrażeń - opisywała rzeczniczka.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/Facebook