Zamknij

Śmierć po imprezie urodzinowej. Nie żyje 33-latek

25.05.2022 12:29
zabójstwo po urodzinach
fot. Policja Legionowo

Zarzut zabójstwa usłyszał 34-latek, którego policjanci z Serocka zatrzymali bezpośrednio po dokonaniu tego czynu - poinformowała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Legionowie podkom. Justyna Stopińska. Jak ustaliła PAP, mężczyzna miał zabić swojego 33-letniego znajomego po imprezie urodzinowej.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (21/ 22 maja) przy ulicy Zegrzyńskiej w Jachrance (woj. mazowieckie). Jak nieoficjalnie ustaliła PAP, 33-latek organizował tej nocy imprezę urodzinową. Po jej zakończeniu wszyscy uczestnicy rozeszli się.

Na miejsce wrócił jednak 34-latek, który według ustaleń PAP, miał mieć pretensje do 33-letniego gospodarza imprezy. 33-latek wyszedł z domu do swojego znajomego, przez którego został brutalnie pobity.

Serock. Po imprezie urodzinowej zabił swojego znajomego

O zakrwawionym i nieprzytomnym 33-latku została poinformowana policja z Serocka. - Nieprzytomny mężczyzna śmigłowcem LPR został przetransportowany do szpitala. Jednak mimo błyskawicznej akcji ratunkowej rannego mężczyzny nie udało się uratować - podkreśliła rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Legionowie podkom. Justyna Stopińska. Według ustaleń śledczych przyczyną zgonu 33-latka były poważne obrażenia głowy.

- Mundurowi na miejscu zatrzymali mężczyznę związanego z tym zdarzeniem. 34-latek był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad promil alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu - dodała policjantka.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prok. Katarzyna Skrzeczkowska poinformowała PAP, że po wytrzeźwieniu 34-latek usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Legionowie zarzut zabójstwa. - Nie przyznał się do zarzucanych czynów i odmówił składania wyjaśnień - powiedziała prokurator.

- Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legionowie sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące - podała prokurator. Za zarzut zabójstwa grozi nawet dożywocie.

RadioZET.pl/ Bartłomiej Figaj (PAP)

C