Zamknij

Łoś wybiegł pod koła rozpędzonego audi. Młody kierowca nie żyje

09.08.2022 14:29

8 sierpnia w Sewerynowie w pow. makowskim (Mazowieckie) na drodze krajowej nr 60 doszło do śmiertelnego wypadku. 22-latek zmarł po zderzeniu jego auta z łosiem.

śmiertelny wypadek
fot. Policja Mazowiecka

Policjantka przypomniała, że na drogach Mazowsza, a także innych regionów kraju, często można zauważyć ustawiony drogowy znak ostrzegawczy "Uwaga dzikie zwierzęta" (A-18b). Ostrzega on kierowców, że w tym miejscu istnieje duże ryzyko wbiegnięcia na drogę dzikiej zwierzyny.

Znak ten nakłada na kierowcę obowiązek jazdy z zachowaniem szczególnej ostrożności. - Kierowca jest zobowiązany do zwolnienia i bacznego przyglądania się sytuacji na drodze. W każdej chwili musi być gotowy do awaryjnego hamowania - podkreśliła st. asp. Winnik.

Sewerynowo. W tragicznym wypadku zginął 22-latek

Około godz. 21.20 w Sewerynowie w pow. makowskim (Mazowieckie) na drodze krajowej nr 60 pod koła audi wybiegł łoś. - W wyniku uderzenia kierujący osobówką 22-latek wjechał do przydrożnego rowu. Niestety mężczyzna zmarł w szpitalu, pomimo udzielonej pomocy medycznej. Wypadku nie przeżyło też zwierzę - poinformowała PAP we wtorek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim st. asp. Monika Winnik.

Policjantka podkreśliła, że szczególnie uważać należy w okolicach zalesionych lub tam, gdzie pobocza drogi porośnięte są wysoką trawą. - W tych miejscach, przy zbyt dużej prędkości, nawet w przypadku zderzenia z małym zwierzęciem, może dojść do tragedii – zaznaczyła funkcjonariuszka.

Policja przypomina, że w przypadku kolizji ze zwierzęciem leśnym należy: zabezpieczyć miejsce zdarzenia, zjechać na pobocze i wystawić trójkąt ostrzegawczy. Jeśli są osoby ranne, powinniśmy udzielić im pomocy. O miejscu i okolicznościach zdarzenia należy zawiadomić służby, nawet jeśli szkody materialne są niewielkie i nie ma rannych.

Nie można samemu przemieszczać, usuwać z jezdni potrąconego lub martwego zwierzęcia ani nawet go dotykać - może mieć wściekliznę lub nagle zaatakować.

RadioZET.pl/ Policja Mazowiecka/ Ilona Pecka (PAP)