"Siadaj Kulson". Najpopularniejszy policjant w Polsce zabrał głos

Redakcja
14.11.2017 11:53
"Siadaj Kulson". Najpopularniejszy policjant w Polsce zabrał głos
fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

"Kulson" to od kilku dni najsłynniejszy funkcjonariusz policji. Teraz stołeczna policja postanowiła "pokazać światu" bohatera filmiku zamieszczonego w sieci w Święto Niepodległości. 

Zagłosuj

Wierzysz w wersję policji?

Liczba głosów:

Wszystko za sprawą wideo z Marszu Niepodległości, na którym zarejestrowano akcję policji wobec obywatelki. Padły wtedy słowa: "siadaj"... No właśnie. Choć głos jest donośny, to druga fraza jest niewyraźna i nie da się jej na sto procent wyłapać. Początkowa wersja zakładała użycie niecenzuralnego słowa na k. W taki sposób miał się zwrócić do kobiety.

Nagranie i całą sprawę analizowała policja. Oficjalne stanowisko służb to wersja, że na nagraniu słychać "Siadaj Kulson". Co to oznacza? To ksywka jednego z funkcjonariuszy stołecznej policji. 

Od tego czasu w sieci zawrzało. Hashtag #SiadajKulson robi furorę na portalach społecznościowych. Wszyscy też snuli spekulacje, kim jest ów tajemniczy aspirant. 

We wtorek stołeczna policja postanowiła zorganizować konferencję prasową, na której przedstawiła funkcjonariusza Kulsona. Ma na imię Mateusz. W rozmowie z dziennikarzami przyznał, że ksywę nadali mu koledzy kilka lat temu i jakoś się przyjęła. Z popularnością sobie radzi, ale najbardziej "cierpi telefon". Od natłoku połączeń. Aspirant Mateusz zapewnia, że nie jest dla niego ważny fakt, że stał się "najpopularniejszym policjantem w Polsce". 

W konferencji wziął też udział funkcjonariusz Michał, który zwrócił się z poleceniem "Siadaj Kulson" do aspiranta Mateusza. Stwierdził, że po prostu "zwrócił się do niego po ksywce". 

RadioZET.pl/KM