Zamknij

Zwłoki noworodka na taśmie w sortowni śmieci. Zobaczyła je pracownica

13.07.2020 20:50
Sianów zwłoki noworodka na wysypisku śmieci
fot. East News

Makabryczne odkrycie pracownicy wysypiska śmieci w Sianowie niedaleko Koszalina. - Na taśmie do sortowania znajdował się martwy noworodek – podaje lokalny serwis Koszalininfo.pl. Policja ustala kto podrzucił dziecko i czy w chwili porzucenia było martwe. Sprawa jest o tyle szokująca, że to nie pierwszy taki przypadek w tym zakładzie.

Zwłoki noworodka zostały odkryte w poniedziałek, przez pracownicę zakładu. - Zabezpieczono je do badań sekcyjnych – poinformowała PAP Monika Kosiec, oficer prasowa koszalińskiej policji.

Znaleziony noworodek okazał się dziewczynką. Jak dodała oficer Kosiec, dziecko zapewne urodziło się żywe, na co wskazały wstępne ustalenia dotyczące stanu zwłok.

Martwy noworodek znaleziony na taśmie w sortowni śmieci. Ruszyło śledztwo

Zlecona sekcja potwierdzi, czy są one właściwe. Pozwoli ustalić, czy dziecko urodziło się żywe, czy martwe

– powiedziała kom. Kosiec.

Lokalny portal przypomina, że to nie pierwsze tak makabryczne zdarzenie w tutejszej sortowni. Podobne odkrycie zszokowało region i cały kraj w 2016 roku:

Ten wątek jest o tyle istotny, że będzie miał znaczenie przy ewentualnym stawianiu zarzutów przez prokuratora. Na ten moment nie ustalono tożsamości matki. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Koszalinie. W sprawie zabezpieczono nagrania z monitoringu składowiska śmieci, gdzie trafiają odpady z Koszalina i regionu. Zakładem zarządza Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Koszalinie.

RadioZET.pl/Koszalininfo.pl/PAP