Zamknij

Ostatnie tygodnie Beaty Szydło? Publicyści wskazują nowego premiera

Redakcja
23.10.2017 07:42

Według informacji prawicowych publicystów tygodnika „Sieci” Roberta Mazurka i Igora Zalewskiego, w listopadzie dojdzie do zmiany na stanowisku premiera. Beata Szydło zostanie zastąpiona przez Jarosława Kaczyńskiego. Do zmiany dojdzie też na stanowisku ministra spraw zagranicznych.

Ostatnie tygodnie Beaty Szydło? Publicyści wskazują nowego premiera
fot. East News

 

Najnowszy numer tygodnika ''Sieci'' informuje o czekających nas „poważnych zmianach w rządzie”. Trwające od dawna spekulacje na ten temat mają stać się faktem. 

''W PiS krąży mnóstwo historyjek, jak to skonfliktowani ministrowie albo wiceministrowie szli do szefowej rządu, prosząc, by rozstrzygnęła spór między nimi. Szydło słuchała, robiła mądre miny, a następnie mówiła: Panowie, musicie się porozumieć. I wychodziła. A ministrowie zgrzytali zębami i pielgrzymowali do Kaczora, błagając o przywódcę w rządzie. No i wybłagali” – piszą publicyści.

Oprócz szefowej rządu stanowisko ministra spraw zagranicznych ma stracić Witold Waszczykowski. Rolę nowego szefa polskiej dyplomacji objąć ma Krzysztof Szczerski - dzisiaj bliski współpracownik Andrzeja Dudy. 

Zobacz także

„Waszcza zastąpi szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Co zabawne, o tej roszadzie ministrowie Kancelarii Prezydenta nie mieli pojęcia. Ciekawe, czy sam Duda o tym wiedział” – czytamy w „Sieciach”. Publicyści dodają, że w nowym gabinecie prezesa PiS nie znajdą się Andrzej Adamczyk i Jan Szyszko. Niepewna przyszłość czeka też Konstantego Radziwiłła.

Do zmiany premiera miałoby dojść 11 listopada lub w drugą rocznicę powołania rządu.

RadioZET.pl/Sieci/DG