Zamknij

Wyskoczył z roweru wodnego i zniknął pod wodą. Tragiczny finał poszukiwań

22.06.2021 11:57
poszukiwania mężczyzn w zalewie w Sielpi
fot. OSP KSRG Ruda Maleniecka

Odnaleziono ciało 28-letniego mężczyzny, który zniknął pod wodą w zalewie w Sielpi (woj. świętokrzyskie). Na tym zbiorniku wodnym w niedzielę utonęły dwie osoby.

Do tragedii nad zalewem w Sielpi w powiecie koneckim (woj. świętkokrzyskie) doszło w niedzielę. Zgłoszenie o zaginięciu 39-letniego mężczyzny wpłynęło do służb ratowniczych około godz. 13.30.

Tragiczny finał poszukiwań nad zalewem w Sielpi. Odnaleziono ciało drugiego mężczyzny

- Z relacji świadków wynikało, że mężczyzna wyskoczył lub spadł z roweru wodnego do wody. W poszukiwaniach wzięli udział nurkowie ze specjalistycznej grupy ratownictwa wodno-nurkowego ze Starachowic – przekazał Polskiej Agencji Prasowej st. kap. Mariusz Czapelski z Komendy Powiatowej PSP w Końskich.

Podczas akcji poszukiwawczej służby ratunkowe otrzymały wiadomość o zaginięciu drugiej osoby. Pod wodą znalazł się 28-latek. Przed godz. 22 w niedzielę, akcja została przerwana ze względu na zapadające ciemności i czas, jaki nurkowie spędzili pod wodą.

W poniedziałek akcja została wznowiona. Przed godz. 10 znaleziono ciało 39-latka. Poszukiwania drugiego z mężczyzn kontynuowane były przez cały poniedziałek, ale nie przyniosły efektu. Ratownicy natrafili na zwłoki dopiero kolejnego dnia. - We wtorek o godz. 9.20 odnaleźliśmy ciało 28-letniego mężczyzny – poinformował kpt. Czapielski.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/OSP KSRG Ruda Maleniecka