Zamknij

Tragiczny bilans pożaru. Nie żyje jedna osoba

30.08.2019 14:25
Tragiczny bilans pożaru. Nie żyje jedna osoba
fot. LUKASZ SOLSKI/East News

Do tragedii doszło w nocy, z czwartku na piątek. Na drugim piętrze kamienicy, w mieszkaniu w Siemianowicach Śląskich wybuchł pożar. „W akcji gaśniczej uczestniczyły trzy zastępy strażaków” – podała straż pożarna.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak poinformował rzecznik siemianowickiej straży pożarnej kpt. Mariusz Rozenberg, pożar, który objął tylko jedno pomieszczenie w mieszkaniu na drugim piętrze, był niewidoczny z zewnątrz.

Zobacz także

Mogło dojść do śmiertelnego zatrucia

Służby zostały zaalarmowane przez sąsiadów mieszkających poniżej, że są zalewani wodą z wyższej kondygnacji. Po wejściu strażaków do mieszkania na drugim piętrze okazało się, że ogień przepalił elementy plastikowej rury doprowadzającej wodę. Doszło do rozszczelnienia instalacji wodnej i zalania sąsiadów poniżej. Jednocześnie cieknąca woda sprawiła, że pożar nie rozprzestrzeniał się gwałtownie.

Zobacz także

Gdy strażacy weszli do mieszkania, znajdujący się w objętym pożarem pomieszczeniu 63-letni mężczyzna już nie żył. Przyczyny jego śmierci oraz okoliczności powstania pożaru wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury. Swoją opinię przedstawi biegły. Niewykluczone, że mężczyzna śmiertelnie zatruł się tlenkiem węgla.

Zobacz także

Akcja strażaków trwała ponad 1,5 godziny. Nie było potrzeby ewakuacji mieszkańców budynku. Część lokatorów spędziła noc u rodzin, z powodu uszkodzenia instalacji wodnej i elektrycznej.

 

RadioZET.pl/PAP