Zamknij

Siemianowice: Wojskowy śmigłowiec krążył nad miastem. ''Wzbudził sensację''

30.10.2019 14:07
Mi-8
fot. Wojtek Laski/EAST NEWS

Wojskowy helikopter latał nad Siemianowicami Śląskimi i wylądował na boisku piłkarskim w Pszczelniku. Jak podaje ''Dziennik Zachodni'', śmigłowiec wzbudził wielką sensację wśród mieszkańców Siemianowic. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wojskowy helikopter w Siemianowicach Śląskich pojawił się we wtorek, 29 października. Śmigłowiec krążył nad miastem przez kilkanaście minut. Następnie wylądował na boisku w parku Pszczelnik.

Z relacji ''Dziennika Zachodniego'' wynika, że nad Siemianowicami latał helikopter typu Mi-8 lub Mi-17. Dlaczego? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Dziennikarze zwrócili się o komentarz do KMP w Siemianowicach Śląskich oraz firmy Rosomak S.A., przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją transporterów opancerzonych.

Nie wiemy, co to za maszyna i dlaczego znalazła się w Siemianowicach Śląskich. Nie prowadzimy żadnej akcji z udziałem śmigłowca 

poinformował sierż. szt. Krzysztof Toporek z KMP

Z kolei przedstawiciele firmy Rosomak S.A. stwierdzili, że nad miastem latał najprawdopodobniej śmigłowiec Wojska Polskiego. Przyczyny lotu pozostają jednak tajemnicą. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Dziennik Zachodni