Zamknij

Zabił matkę nożem. Morderstwo odkrył ksiądz podczas ostatniego namaszczenia

06.05.2021 17:35
Siemianowice Śląskie
fot. KPP Siemianowice Śląskie

Policjanci z Siemianowic Śląskich zatrzymali 48-latka, który najpierw pobił, a po kilku godzinach zabił swoją matkę, zadając jej kilka ran nożem w okolicy szyi. Do ciężko rannej 73-latki nie wezwał pogotowia, tylko księdza, by odprawił ostatnie namaszczenie. To duchowny zawiadomił policję.

W nocy z poniedziałku na wtorek siemianowiccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań mogło dojść do zabójstwa. "Gdy przyjechali na miejsce, w łóżku leżała kobieta, która nie dawała oznak życia, a jej ciało, jak i łóżko były zakrwawione" - poinformowała Komenda Miejska Policji w Siemianowicach Śląskich.

Siemianowice Śląskie. Zabił matkę nożem. Potem wezwał księdza

Policja podała, że w lokalu znajdował się jej 48-letni syn, którego zatrzymano pod zarzutem zabójstwa. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, mężczyzna przyszedł do mieszkania swojej matki po południu, doszło do kłótni, w której trakcie zaczął ją bić i kopać.

Następnie nakazał 73-latce pozostanie w łóżku. Pomimo że wystraszona kobieta tak właśnie zrobiła, po upływie kilku godzin mężczyzna chwycił za nóż i zadał nim kilka ciosów swojej rodzicielce w okolice szyi. Mocno krwawiąca kobieta nie otrzymała żadnej pomocy. Wyrodny syn nie wezwał pogotowia ratunkowego, lecz postanowił zadzwonić do księdza, aby udzielił sakramentu namaszczenia

KPP Siemianowice Śląskie

Jak przekazał w rozmowie z Polską Agencją Prasową sierżant sztabowy Krzysztof Toporek z siemianowickiej komendy, wezwany ksiądz rzeczywiście pojawił się w mieszkaniu. Gdy zauważył ślady krwi, zadzwonił na policję.

48-latek w chwili zatrzymania był trzeźwy, nie był też wcześniej notowany. Po przedstawieniu mu zarzutu zabójstwa sąd zdecydował o aresztowaniu podejrzanego na trzy miesiące. Może mu grozić nawet kara dożywocia.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP.KPP Siemianowice Śląskie