Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Siemoniak: Zarząd PO rozwiązał struktury na Podkarpaciu

26.05.2017 19:07
xxx wiadomosci

Zarząd PO rozwiązał w piątek rano struktury partii na Podkarpaciu; komisarzem tamtejszej PO został b. wiceminister skarbu, obecnie poseł PO Zdzisław Gawlik - poinformował PAP wiceszef PO Tomasz Siemoniak. Zadaniem Gawlika będzie odbudowa pozycji Platformy na Podkarpaciu.

Tomasz SIemoniak fot. East News

Poprzednio Platformą na Podkarpaciu kierował samorządowiec i b. poseł Krzysztof Kłak, który - jak wynika z informacji PAP - sam zrezygnował z pełnionej funkcji. Został jednak, podobnie jak wszyscy podkarpaccy posłowie Platformy (Krystyna Skowrońska, Joanna Frydrych i Marek Rząsa) oraz europosłanka Elżbieta Łukacijewska, zastępcami Gawlika.

Szef Biura Krajowego PO Piotr Borys, zapewnił w rozmowie z PAP, że decyzja zarządu nie jest efektem konfliktu wewnętrznego - jej celem jest przebudowa struktur i wzmocnienie pozycji Platformy w tym regionie, zwłaszcza w kontekście przyszłorocznych wyborów samorządowych.

- Podkarpacie jest trudnym dla nas regionem - tam w Sejmiku rządzi PiS. Szukamy więc takiej formuły przebudowania regionu, która pozwoli nam w przyszłości wygrać z Prawem i Sprawiedliwością - powiedział Borys.

RadioZET.pl/PAP/MAAL

Oceń