Zamknij

27-latka poszukiwano ws. zabójstwa b. partnerki. Znaleziono go martwego w lesie

06.01.2021 16:34
Zabójstwo
fot. Damian Klamka/East News

27-latek, którego poszukiwano w sprawie zabójstwa młodej kobiety - jego partnerki - w Sieniawie Żarskiej (woj. lubuskie), nie żyje. Jego zwłoki znaleziono w lesie w woj. dolnośląskim. Prawdopodobnie odebrał sobie życie przez powieszenie się – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Zbigniew Fąfera. Przyczynę zgonu ma ustalić sekcja zwłok. 

Zabójstwo w woj. lubuskim. Wojciech P. był poszukiwany od 4 stycznia bieżącego roku. Prokuratura i policja wydały komunikat z jego danymi osobowymi i rysopisem. Mężczyzna był podejrzewany o zabicie swojej byłej partnerki – 25-latki z Sieniawy Żarskiej. On też był mieszkańcem tej miejscowości.

Ciało młodej kobiety znaleziono w jej mieszkaniu w nocy z 3 na 4 stycznia bieżącego roku. Do mieszkania siłowo weszli policjanci i strażacy zaalarmowani przez rodzinę pokrzywdzonej, którzy nie mieli z nią kontaktu. Kobieta leżała w łazience, miała rany na szyi.

Zobacz także

Sekcja zwłok wykazała, że 25-latka zmarła śmiercią nagłą, a jej zgon był wynikiem wykrwawienia, spowodowanego ranami ciętymi zadanymi w okolice szyi. Ustalono też, że związek ze zbrodnią może mieć Wojciech P., który był konkubentem zamordowanej. Od razu ruszyły jego poszukiwania, które zakończyły odnalezieniem zwłok mężczyzny.

Jak pisaliśmy we wtorek, powołując się na nieoficjalne informacje stacji Polsat News, 27-latek miał zostawić w domu swoich rodziców list, w którym przyznawał się do winy. Śledztwo ws. zabójstwa 25-latki nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Żarach. 

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/polsatnews.pl