Zamknij

Piorun uderzył w komisariat. Spalona instalacja, policja liczy straty

09.09.2019 16:35
Burza
fot. Wikimedia Commons

W poniedziałek podczas burzy, która przeszła nad powiatem ostrowskim, piorun uderzył w komisariat policji w wielkopolskich Sieroszewicach. - Szacujemy straty uszkodzonego sprzętu, nie wiadomo też, kiedy komisariat odzyska łączność, ponieważ nie ma prądu – poinformowała rzecznik prasowa policji w Ostrowie Wielkopolskim, Małgorzata Michaś.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, w południe, w wielkopolskich Sieroszewicach. W tamtejszy komisariat policji podczas burzy uderzył piorun.

Zobacz także

Zniszczony sprzęt, brak prądu

Jak przekazała Małgorzata Michaś z ostrowskiej policji, funkcjonariuszom nic się nie stało, ale został zniszczony sprzęt.

Zobacz także

Na miejsce wezwano strażaków. - Ustalono, że w wyniku wyładowania atmosferycznego i uderzenia pioruna w antenę łączności radiowej oraz pobliskie skrzynki energetyczne i telefoniczne, na posterunku policji doszło do zwarcia i spalenia się instalacji elektrycznej w całym budynku. Zasilanie do komisariatu zostało całkowicie odłączone. Strażacy przy pomocy kamery termowizyjnej zweryfikowali, czy nie istnieją żadne oznaki pożaru – powiedział rzecznik prasowy ostrowskiej straży pożarnej Krzysztof Biernacki.

Zobacz także

W tej chwili szacowane są straty i podjęto działania w celu przywrócenia prądu

RadioZET.pl/PAP