Zamknij

Radosław Sikorski dla „Rz”: Macron stwarza szansę na reformy we Francji i UE

Redakcja
09.05.2017 23:43
Radosław Sikorski dla „Rz”: Macron stwarza szansę na reformy we Francji i UE
fot. Youtube

Radosław Sikorski w wywiadzie udzielonym wtorkowej „Rzeczpospolitek” powiedział, że „Emmanuel Macron stwarza szansę na reformy we Francji i Unii Europejskiej, co jest żywotnym polskim interesem narodowym”.

Sikorski pozytywnie odniósł się do wyboru Francuzów. – Wybór Macrona to przywrócenie motoru francusko-niemieckiego. To będzie dobre dla UE, szczególnie dla strefy euro. Co rynki walutowe już odzwierciedlają – komentował.

Radosław Sikorski w CNN: byłem w taxi koło Westminsteru. Słyszałem huk uderzenia auta i 5 ludzi leżących na ulicy - informuje na Twitterze Ba...

Dziennikarz „Rzeczpospolitej” spytał o relacje polsko-francuskie w kontekście ostatnich słów nowego prezydenta Francji o Polsce oraz zerwanych umowach na caracale. – nie można prowadzić rozsądnej i wpływowej w Europie polityki zagranicznej, łamiąc własną konstytucję, paraliżując Trybunał Konstytucyjny czy upartyjniając media publiczne – powiedział Sikorski.

Zdaniem byłego szefa MON i MSZ, kierunek polskiej polityki powinien się zmienić. – Trzeba by najpierw zmienić politykę wewnętrzną, a dopiero wtedy można by odbudowywać naszą pozycję na arenie europejskiej – dodaje.

RadioZET.pl/PAP/Rzeczpospolita/strz