Zamknij

Silny wiatr w całej Polsce. IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia

Katarzyna Witwicka
21.05.2022 10:18

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed zbliżającą się wichurą. Szczególną ostrożność powinni zachować mieszkańcy środkowej i północnej Polski. Tam obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia.

Ostrzeżenie przed wiatrem
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Pogoda w sobotę 21 maja może rozczarować. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego i drugiego stopnia w związku z prognozowanym silnym wiatrem.

Wichury w całej Polsce. Ostrzeżenie RCB

„Uważajcie! Dziś będzie mocno wiało w całym kraju” – czytamy w komunikacie RCB. Centrum podało, że IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego i drugiego stopnia.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia wydano wobec mieszkańców południowej Polski. Względem reszty kraju zastosowano ostrzeżenie drugiego stopnia, które mówi o ryzyku poniesienia strat materialnych oraz zagrożeniu życia i zdrowia.

„Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych” – głosi komunikat meteorologiczny drugiego stopnia.

RCB zaleca, by usunąć z parapetów, balkonu, obejścia wszystkie przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr i stanowić zagrożenie dla innych. „W trakcie wichury nie chowajcie się pod drzewami” – ostrzegają służby.

loader

RadioZET.pl