Zamknij

Silny wybuch w fabryce prochu. Dwie osoby nie żyją [WIDEO]

Redakcja
17.05.2017 12:32
Silny wybuch w fabryce prochu. Dwie osoby nie żyją [WIDEO]
fot. Youtube/Doba.tv

W fabryce prochu w Mąkolnie (woj. dolnośląskie) miał miejsce silny wybuch, w wyniku którego dwóch pracowników zginęło, a 17 innych zostało rannych. Chmura pyłu była widziana z odległości kilkunastu kilometrów, a odgłos eksplozji było słychać w pobliskich miejscowościach.

Strażacy, którzy przybyli na miejsce, zaczęli odgruzowywać teren. – Cały czas trwa akcja ratowniczo-poszukiwawcza. Sześć osób doznało obrażeń. Są poobijane i potłuczone – komentował mł. bryg. Aleksander Kucharczyk z dolnośląskiej straży pożarnej, dodając, że nie ma pewności, czy poszukiwanych osób nie jest więcej. Po kilku godzinach od wybuchu pojawiła się informacja, że rannych jest łącznie 17 osób. Po godzinie 14. strażacy poinformowali, że dwie osoby zginęły.

Najstarsza tego typu fabryka na świecie

Jak na razie nie wiadomo, co było przyczyną wybuchu. – Nie ma na ten temat żadnych informacji – komentował miejscowy sołtys na antenie TVN24. Ze wstępnych informacji wynika, że w budynku, gdzie doszło do wybuchu, pracowało osiem osób. Według przewidywań strażaków, akcja odgruzowywania może potrwać nawet kilkadziesiąt godzin.

Fabryka prochu w Mąkolnie działa od XVII wieku, co sprawia, że prawdopodobnie jest najstarszą czynną fabryką prochu czarnego na świecie.

RadioZET.pl/TVN24/Gazeta.pl/strz