Zamknij

Wspierany przez Kulczyka uniwersytet zniszczy korporacje jak meteoryt dinozaury

Redakcja
19.10.2017 15:17
Wspierany przez Kulczyka uniwersytet zniszczy korporacje jak meteoryt dinozaury
fot. Pixabay

Wspierany przez Sebastiana Kulczyka Singularity University rozpoczyna ekspansję w Polsce. Cel jest jeden: wykształcić ludzi, którzy zmienią świat.

Singularity University to idea Raya Kurzweila, pracującego nad sztuczną inteligencją dla Google. Do 2045 roku ma powstać Singularity, potężny superkomputer, który ma być ostatnią maszyną wytworzoną przez człowieka. Kolejnych postępów technologia dokonywać ma sama. Czym jest SU?

— W Singularity University spotkałem największe umysły i osobowości świata nowoczesnych technologii. Było to jedno z najciekawszych, najbardziej inspirujących doświadczeń zawodowych w moim życiu. Zaprosiłem je do Polski, żebyśmy wspólnie mogli zobaczyć, kto, dlaczego i jak zmieni świat — mówi cytowany przez "Puls Biznesu" Sebastian Kulczyk.

Od 2008 roku dyplomy SU otrzymało 10 tys. osób ze 100 państw. Według założeń, uczelnia nie tylko przekazuje wiedzę, ale też kształci liderów i inspiruje. Nie jest to jednak instytucja prowadzona tylko dla idei. Tygodniowy kurs executive to wydatek rzędu 14,5 tys. USD.

- Ze względu na wpływ, jaki organizacja wywiera na biznes w Dolinie Krzemowej i na całym świecie, przyrównywana jest do meteorytu, który zakończy życie dinozaurów — wielkich, starych korporacji - pisze "Puls Biznesu".

Na pierwsze spotkanie społeczności Singularity University w Polsce przyszło prawie 300 osób, przede wszystkim z dużych korporacji, świata finansów i technologii.

-  To świadczy o niesamowitej sile przyciągania tej organizacji. W macierzystej Kalifornii wokół SU stale obraca się globalna śmietanka biznesowa. Taką synergię chcemy stworzyć nad Wisłą, aby tchnąć w polski rynek trochę świeżego powietrza i zapewnić mu dostęp do innowacyjnego know-how z całego świata - zapowiada w rozmowie z "Pulsem Biznesu" Jowita Michalska założycielka fundacji Digital University.

RadioZET.pl/PB/maal