Zamknij

Siostra Krystyny Pawłowicz o zbiórce dla Kijowskiego. „Pociągnęła nas jego uczciwość” [WIDEO]

Redakcja
04.12.2017 08:48
Siostra Krystyny Pawłowicz o zbiórce dla Kijowskiego. „Pociągnęła nas jego uczciwość” [WIDEO]
fot. Facebook/Agencja Gazeta

Elżbieta Pawłowicz to inicjatorka zbiórki pieniężnej dla Mateusza Kijowskiego. Siostra posłanki PiS opublikowała w sieci film, w którym zdradziła powody zorganizowania kuriozalnego przedsięwzięcia. Przyznała m.in., że w Kijowskim urzekła ją jego uczciwość.

Zagłosuj

Uważasz, że Mateusz Kijowski powinien przyjąć pieniądze ze zbiórki?

Liczba głosów:

Mateusz Kijowski w wywiadzie dla NaTemat.pl żalił się, że znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, która uniemożliwia mu zakup jedzenia i biletów komunikacji miejskiej. Były lider KOD rozważał nawet emigrację z kraju w celu poszukiwaniu nowej pracy! Na ratunek skompromitowanemu 48-latkowi przybyła siostra Krystyny Pawłowicz. Na portalu zrzutka.pl, gdzie zbiera się środki głównie dla chorych i potrzebujących, zorganizowała zbiórkę pieniędzy pod hasłem „Stypendium Wolności – Mateusz, zostań w Polsce!”.

Zobacz także

- Drodzy państwo! Chciałam opowiedzieć o zrzutce, której jestem organizatorem. O zrzutce, która nazywa się „Stypendium wolności” po to, by Mateuszowi znajdującemu się w trudnej sytuacji finansowej pomóc – mówi Pawłowicz we wstępie nagrania.

Organizatorka akcji przyznaje, że Kijowski bardzo aktywnie angażował się w działalność KOD. - Jego doba to nie 24 godziny, ale 48. Nikt z nas nie poświęcał prawdopodobnie tyle czasu, ile on – zdradza.

Zobacz także

- On ma charakter lidera. To jest to, co m.in. nas pociągnęło. Pociągnęła nas też jego uczciwość i zaangażowanie. On ma charakter społecznika i teraz, ponieważ jest w trudnej sytuacji, i gdy zaczęła rządzić „dobra zmiana”, Mateusz stracił miejsca pracy i możliwość zarobkowania – dodała.

RadioZET.pl/DG