Zamknij

To może być hit internetu. Zakonnice udają pingwiny i to w słusznej sprawie [WIDEO]

Redakcja
26.04.2017 07:43
To może być hit internetu. Zakonnice udają pingwiny i to w słusznej sprawie [WIDEO]
fot. Screen Facebook

We wtorek obchodziliśmy Dzień Pingwina. Tak też żartobliwie (a czasem kąśliwie) niektórzy nazywają siostry zakonne z uwagi na noszone przez nie habity. Siostry pokazały jednak, ze mają dystans do siebie i postanowiły to skojarzenie wykorzystać. I to dla celów charytatywnych. 

Brawo dla sióstr dominikanek! Te z miejscowości Broniszewice pokazały, że mają do siebie dystans i spore pokłady poczucia humoru.

- Miałyśmy głupawkę dzisiaj rano, a ponieważ śledzimy te nieoficjalne "dni...", to wiedziałyśmy, że dzisiaj Dzień Pingwina i zastanawiałyśmy się, co zrobić z tej okazji. Jesteśmy przemęczone pracą, budową domu dla naszych chłopców - to są efekty, nie mamy żadnych granic - mówi siostra Eliza Małgorzata Myk, nie przestając się uśmiechać - napisała w internetowym poście siostra Eliza Małgorzata Myk.

W filmiku, który opublikowała na swoim profilu, dwie siostry w biało-czarnych habitach imitują ruch słodkich nielotów z Antarktydy "gibiąc się" na boki. Wideo ma szansę stać się hitem sieci. I dobrze, gdyby tak się stało.

Bo nie tylko o zabawę tu chodzi.

Siostra Eliza i jej koleżanka wykorzystały swoje internetowe "5 minut" w celu promocji akcji zbierania funduszy na tzw. dom chłopaków. Siostry pracują w domu opieki w Broniszewicach (woj. wielkopolskie), gdzie zajmują się blisko 60 niepełnosprawnymi umysłowo chłopcami. Placówka mieści się w dworku, w którym wykryto pewne nieprawidłowości. Budynek nadaje się do remontu. Żeby to jednak się stało, potrzebne są fundusze. Konieczna jest też budowa nowego miejsca dla podopiecznych.

Przy takiej formie promocji dom opieki na pewno zyska szerszy rozgłos i doczeka się nowych funduszy.

RadioZET.pl/KM