Zamknij

Skandal w Żaganiu. Czy wuefista straci pracę przez "Ucho Prezesa"?

Redakcja
05.04.2017 12:39
Skandal w Żaganiu. Czy wuefista straci pracę przez "Ucho Prezesa"?
fot. Radio Zet

O piątkowej sesji Rady Powiatu Żagańskiego (woj. lubuskie) prawdopodobnie nikt by nie usłyszał, gdyby nie fakt, że ustalono na niej, że znany i lubiany nauczyciel WF-u stanie przed Komisją Dyscyplinarną. Z jakiego powodu? Bartłomiej Goś umieścił na prywatnym koncie na Facebooku jeden z odcinków „Ucha Prezesa”, gdzie wyśmiewany jest obecny rząd. Czy nauczyciel straci pracę z powodu satyrycznego filmu? O tym zdecyduje komisja.

- Otrzymałem już pismo z komisji. Moja sprawa ma się odbyć 20 kwietnia 2017 r. Wcześniej dyrektor poinformował mnie o zarzutach i powiedział, że musi zawiadomić Komisję Dyscyplinarną. Powodem miały być treści, które udostępniłem na Facebooku. Pokazał mi też pismo ze Starostwa Powiatowego i wydruki z mojego konta m.in. z serialem „Ucho Prezesa” i rysunkami satyrycznymi broniącymi Jurka Owsiaka. Kiedy jednak zawnioskowałem o kopię pism i wydruków, dyrektor odmówił tłumacząc, że nie są zaadresowane do mnie – tłumaczył się wuefista lokalnym mediom.

Historia nauczyciela wywołała burzę nie tylko wśród opinii publicznej, ale również na samej Radzie Powiatu w Żaganiu. - Co dzieje się w naszym powiecie? Czy naprawdę zabrnęliśmy już w takie rejony absurdu, żeby zwalniać porządnych ludzi z pracy za „Ucho Prezesa”, serial satyryczny? Do czego to zmierza? – Grzmiał jeden z radnych podczas sesji. Teraz nauczycielowi grozi nagana, zwolnienie z pracy, a nawet wydalenie z zawodu nauczycielskiego.

RadioZET.pl/zagan.dlawas.info/strz