Zamknij

Skandal we Wrocławiu. Niemiecki policjant umówił się na seks z 13-latką

Redakcja
06.03.2017 19:06
zdjęcie poglądowe
fot. screen/twitter

Niemiecki policjant, który zatrzymał się w jednym z wrocławskich hoteli, umówił się przez internet na seks z trzynastolatką. W rzeczywistości dziewczynką okazała się być agentka firmy ochroniarskiej. Mundurowy z Niemiec wpadł w zasadzkę zorganizowaną przez polskich funkcjonariuszy.

O sprawie poinformował portal ''Gazety Wrocławskiej''. Na internetowe ogłoszenie pedofila natrafiła jedna z pracownic firmy ochroniarskiej. W rozmowie z nią policjant dopytywał, czy ma na pewno 13 lat i jest dziewicą. Za każde ze spotkań był skłonny zapłacić nawet tysiąc złotych. Według nieoficjalnych informacji ten sam mężczyzna miał się umawiać z nieletnią w Legnicy.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Zaplanowana zasadzka na niemieckiego pedofila mogła zakończyć się fiaskiem. Tuż przed spotkaniem 44-latek napisał do kobiety, że nie będzie w stanie się z nią zobaczyć. Mimo tego polscy śledczy wkroczyli do akcji. W samochodzie obywatela Niemiec znaleziono mundur. Niewykluczone, że zatrzymany jest wysoko postawionym funkcjonariuszem.

Rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu poinformował, że Niemcowi zostaną przedstawione zarzuty nakłaniania osób małoletnich do czynności seksualnych. Policja nie chce zdradzać pozostałych szczegółów sprawy. Obecnie ustalana jest tożsamość podejrzanego.

RadioZET.pl/GazetaWrocławska/DG