Zamknij

Pod nastolatkami załamał się lód. Tragiczna śmierć 14-letniego chłopca

Redakcja
17.01.2018 08:07
Pod nastolatkami załamał się lód. Tragiczna śmierć 14-letniego chłopca
fot. Jakub Orzechowski/Agencja Gazeta

W Skarbimierzu (woj. opolskie) doszło do tragicznego wypadku. Pod dwojgiem nastolatków załamał się lód na nieczynnym basenie rekreacyjnym. Kilkunastoletnia dziewczyna o własnych siłach wydostała się z wody. Została przewieziona do szpitala. Jej kolega był pod wodą półtorej godziny. Nie udało się go uratować. 

Do zdarzenia doszło w trakcie spaceru nastolatków po zamarzniętej tafli nieczynnego basenu w Skarbimierzu, który leży na terenie byłej radzieckiej jednostki wojskowej.

W pewnym momencie pod nastolatką i towarzyszącym jej chłopakiem załamał się lód. Dziewczyna została bardzo szybko wyłowiona przez patrol policji. Przewieziono ją do Brzeskiego Centrum Medycznego. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jest już w dobrym stanie. Była wychłodzona i przestraszona.

Jej kolega pozostawał pod wodą przez półtorej godziny. Jak podaje TVN24, chłopca odnaleźli dopiero płetwonurkowie ze specjalistycznej grupy ratownictwa wodno-nurkowego z Opola. Reanimacja nastolatka trwała pół godziny. Potem został przewieziony do szpitala. Według strażaka dziewczynka ma 11 lat a jej kolega miał 13 lat. Policja mówi, że oboje byli w wieku około 14 lat.

Brzeska policja poinformowała, że pomimo usilnych prób nie udało się uratować chłopca i zmarł. 

RadioZET.pl/PAP, TVN24/KM