Zamknij

Polska firma sprzedaje skarpetki z wizerunkiem Hitlera. To nie żart

Redakcja
26.02.2018 16:56
skarpetki Adolf
fot. Screen Twitter

Jeżeli należycie do tej zdegenerowanej części społeczeństwa, która z jakichś przyczyn chciałaby nosić na stopach podobiznę zbrodniarza i niemieckiego dyktatora pochodzącego z Austrii, mamy dla was dobrą wiadomość. Można kupić skarpetki, które wyglądają jak Hitler. Nie, to niestety nie jest niesmaczny żart.

Skarpetki z jednoznacznie kojarzącym się nadrukiem do sprzedaży wprowadziła polska firma Teneo Group odpowiedzialna m.in. za markę Nanushki. Początkowo ten model nosił nawet nazwę „Adolf”. Wkrótce jednak ktoś najwyraźniej zorientował się, że nie jest to najlepszy pomysł. Produkt można jednak nadal kupić, tylko że pod nazwą „Patrick”.

Wypełnij PIT z Fundacją Radia ZET - ściągnij darmowy program

„Zręczny strateg i urodzony przywódca. To on czuwa nad porządkiem w szufladzie ze skarpetkami i jest w tym naprawdę skuteczny. W wolnych chwilach obmyśla i rysuje plan podbicia świata” — można było przeczytać w pierwszym opisie produktu.

Zagłosuj

Czy skarpetki z Hitlerem to dobry pomysł?

Liczba głosów:

Na sprawę zwróciło uwagę Muzeum Auschwitz, które screen ze sklepu wrzuciło na Twittera. Komentarz był krótki, ale wymowny. „Skarpetki »Adolf«. Trudno to nawet skomentować” — napisano.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

Producent skarpetek, w rozmowie z trójmiejską „Wyborczą” próbował tłumaczyć pomysł jako „prześmiewczy i komiczny”.

— Czy Hitler nosiłby różowy krawat? Czy Adolf byłby zachwycony, gdyby codziennie deptano jego wizerunek? Uważamy, że w dzisiejszych czasach należy mieć odrobinę dystansu do otaczającego nas świata. Wszyscy znamy historię i uważamy, że II wojna światowa to coś okropnego, ale to jest historia, której nie zmienimy oraz nie wymażemy, a nasz skarpetkowy Adolf nie wpłynie w żaden sposób na los świata — powiedział w rozmowie z gazetą Tomasz Bukowski z Teneo Group.

RadioZET.pl/maal