Zamknij

Tragedia na łuku drogi. Audi uderzyło w busa, zginęły dwie młode osoby

04.12.2021 20:50
wypadek w Skarszewku
fot. Facebook: Calisia

Dwóch mężczyzn w wieku 24 i 31 lat z powiatu konińskiego zginęło w wypadku drogowym w Skarszewku – poinformowała w sobotę PAP rzecznik prasowy kaliskiej policji asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Dwóch młodych mężczyzn zginęło w wypadku drogowym. Do zdarzenia doszło w sobotę 4 grudnia około godz. 15 w wielkopolskim Skarszewku k. Kalisza.

Jak poinformowała rzecznik policji, 24-letni kierowca audi na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na przeciwległy pas ruchu. Bokiem uderzył w busa marki renault, który jechał z przeciwnego kierunku i na lawecie wiózł dwa inne samochody.

Skarszewek. Dwóch młodych mężczyzn zginęło w wypadku

W wyniku poniesionych obrażeń na miejscu zdarzenia zmarł 31-letni pasażer audi. 24-letniego kierowcę przewieziono do szpitala, gdzie też zmarł. Obaj byli mieszkańcami powiatu konińskiego. 38-letni kierowca busa z powiatu tureckiego nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Jak podkreśliła Anna Jaworska-Wojnicz policja apeluje o dostosowywanie ruchu samochodów do warunków panujących na drodze.

- Zaczyna padać śnieg z deszczem i robi się coraz bardziej ślisko. To, że na danym odcinku można jechać 50 km/h to nie znaczy, że tyle trzeba mieć na liczniku. Czasami trzeba zdjąć nogę z gazu – powiedziała.

RadioZET.pl/ PAP

C