Zamknij

Pijany kierowca potrącił kobietę na pasach. Nieoficjalnie: to radny PiS

23.12.2020 15:24
Skarżysko-Kamienna
fot. Damian Klamka/East News

47-letni kierowca został w niedzielę wieczorem w Skarżysku-Kamiennej (woj. świętokrzyskie) zatrzymany po tym, jak potrącił na pasach starszą kobietę. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Według nieoficjalnych doniesień medialnych sprawca wypadku to miejscowy radny PiS. 

Do zdarzenia, o którym pisze Onet, doszło w niedzielę wieczorem, ok. godz. 19 na przejściu dla pieszych przy ul. Konarskiego w Skarżysku–Kamiennej (woj. świętokrzyskie). Jak wskazują ustalenia miejscowej policji, kierujący Toyotą 47-latek potrącił idącą na pasach 83-latkę. Kobieta została przetransportowana do szpitala, gdzie przeszła badania. Na szczęście nie ucierpiała zanadto i została zwolniona do domu. 

Okazało się, że kierowca samochody był pijany. – Pierwsze badanie alkomatem wykazało 0,52 promila alkoholu w jego organizmie, a drugie 0,48. Mężczyźnie pobrano krew do badań – przekazał w rozmowie z Onetem asp. Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku – Kamiennej.

Zobacz także

Według nieoficjalnych informacji Onetu sprawca wypadku to miejscowy radny z ramienia PiS. Jego personaliów nie podano jednak do wiadomości publicznej, nie potwierdzają ich również śledczy. – Prowadzimy czynności wyjaśniające w tej sprawie. Mogę tylko potwierdzić, że temu mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy – powiedział dziennikarzom asp. Gwóźdź. 

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

RadioZET/.pl/Onet.pl