Zamknij

Skatował psa kijem i wstrzyknął mu płyn do odmrażania zamków

Redakcja
21.02.2017 08:08
Wstrzyknął psu odmrażacz do zamków.
fot. Pixabay

Za wyjątkowe bestialstwo mężczyźnie ze Śląska grożą dwa lata więzienia. Najpierw tłukł psa kijem, potem wstrzyknął mu płyn do odmrażania zamków.

Wyjątkowym bestialstwem nad psem wykazał się 32-letni mężczyzna z miejscowości Czerwionka Leszczyny na Śląsku. Skatował zwierzę kijem i wstrzyknął mu płyn do odmrażania zamków.

Policję wezwał brat podejrzanego. Widział, jak katuje zakrwawionego psa. Opisał policji, jak ten w bestialski sposób wstrzyknął też zwierzęciu trujący płyn. Przed przyjazdem policji, psa wyrzucił do pobliskiej rzeki.

Zagłosuj

Czy kary za przemoc wobec zwierząt powinny być surowsze?

Liczba głosów:

Policjanci zatrzymali go chwilę później. Do badań zabezpieczyli też ciało psa. Według informacji przekazanych przez funkcjonariuszy, mężczyzna wcześniej był karany za jazdę pod wpływem alkoholu i używanie gróźb karalnych wobec żony. Za znęcanie się nad zwierzęciem grożą mu teraz dwa lata więzienia.

Niedawno dwóch mieszkańców Warty Bolesławieckiej na Dolnym Śląsku usłyszało zarzuty za zabicie dwóch psów. Właściciel zwierząt miał namówić kolegę, by ten uderzył psy siekierą. Żalił się, że jego suka zbyt często się szczeni, a on nie ma pieniędzy, żeby zwierzęta wykarmić.

Radio ZET/TM/MaAl