Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Postrzelony, pobity, z połamanym kręgosłupem. Zwyrodnialec skatował psa, jest poszukiwany

12.02.2019 23:40
xxx wiadomosci

O bulwersującej sprawie poinformowała we wtorek Gazeta Lubuska. Skatowany piesek został znaleziony w szopie, na prywatnej posesji. Zwierzę trzęsło się z zimna i z przerażenia, nie mogło się ruszyć. Kobieta, która znalazła psa, natychmiast powiadomiła Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt.

Postrzelony, pobity, z połamanym kręgosłupem. Zwyrodnialec skatował psa, jest poszukiwany fot. Zivica Kerkez/shutterstock

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Ludzkie okrucieństwo wobec zwierząt nie zna granic. Świadczy o tym między innymi bestialskie skatowanie pieska, do którego doszło we wtorek wieczorem w miejscowości Siedlisko (województwo lubuskie). Zwyrodnialec potwornie znęcał się nad zwierzęciem, uszkadzając pieskowi organy wewnętrzne.

Niestety, jak poinformowało OTOZ Animals w Zielonej Górze, ta historia nie ma szczęśliwego zakończenia – piesek miał pęknięty żołądek i przegrał walkę o życie.

51377824_10215809313960233_7621490913532968960_n

Fot. OTOZ Animals/Inspektorat Zielona Góra/Facebook

Poszukiwany sadysta, który skatował psa!

Piesek walczył o życie w klinice w Gorzowie Wielkopolskim. Został tam przetransportowany przeze OTOZ zaraz po tym, jak znaleziono go w szopie. Najprawdopodobniej schronił się tam przed oprawcą lub szukał schronienia, albo pomocy. Ciało zwierzaka pokrywały liczne krwiaki a jego pyszczek był nienaturalnie wygięty wskutek bicia. Nie miał również czucia w tylnych łapach.

Kiedy wykonano pierwsze badania, okazało się, że piesek ma złamany kręgosłup. W jego tułowiu odkryto również ślady śrutu – co oznacza, że ktoś do niego strzelał.

Wiadomo, że zwierzak cierpiał wskutek sadystycznego bicia – weterynarze wykluczyli wszelki wypadek, związany z pogryzieniem przez inne zwierzą lub potrąceniem przez samochód. Pies został skatowany za pomocą tępego narzędzia - informuje Inspektorat OTOZ w Zielonej Górze.

Jak podkreśla OTOZ, poszukiwany jest sprawca tego bezwzględnego okrucieństwa. Wszystkie osoby, które rozpoznają pieska lub mają jakąkolwiek wiedzą o tym dramatycznym zdarzeniu, proszone są o kontakt pod numerem 576-201-322.

 

RadioZET/Gazeta Lubuska/OTOZ Animals/Facebook/JZ

Oceń