Zamknij

Postrzelony, pobity, z połamanym kręgosłupem. Zwyrodnialec skatował psa, jest poszukiwany

Redakcja
12.02.2019 23:40
Postrzelony, pobity, z połamanym kręgosłupem. Zwyrodnialec skatował psa, jest poszukiwany
fot. Zivica Kerkez/shutterstock

O bulwersującej sprawie poinformowała we wtorek Gazeta Lubuska. Skatowany piesek został znaleziony w szopie, na prywatnej posesji. Zwierzę trzęsło się z zimna i z przerażenia, nie mogło się ruszyć. Kobieta, która znalazła psa, natychmiast powiadomiła Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Ludzkie okrucieństwo wobec zwierząt nie zna granic. Świadczy o tym między innymi bestialskie skatowanie pieska, do którego doszło we wtorek wieczorem w miejscowości Siedlisko (województwo lubuskie). Zwyrodnialec potwornie znęcał się nad zwierzęciem, uszkadzając pieskowi organy wewnętrzne.

Zobacz także

Niestety, jak poinformowało OTOZ Animals w Zielonej Górze, ta historia nie ma szczęśliwego zakończenia – piesek miał pęknięty żołądek i przegrał walkę o życie.

51377824_10215809313960233_7621490913532968960_n

Fot. OTOZ Animals/Inspektorat Zielona Góra/Facebook

Poszukiwany sadysta, który skatował psa!

Piesek walczył o życie w klinice w Gorzowie Wielkopolskim. Został tam przetransportowany przeze OTOZ zaraz po tym, jak znaleziono go w szopie. Najprawdopodobniej schronił się tam przed oprawcą lub szukał schronienia, albo pomocy. Ciało zwierzaka pokrywały liczne krwiaki a jego pyszczek był nienaturalnie wygięty wskutek bicia. Nie miał również czucia w tylnych łapach.

Zobacz także

Kiedy wykonano pierwsze badania, okazało się, że piesek ma złamany kręgosłup. W jego tułowiu odkryto również ślady śrutu – co oznacza, że ktoś do niego strzelał.

Wiadomo, że zwierzak cierpiał wskutek sadystycznego bicia – weterynarze wykluczyli wszelki wypadek, związany z pogryzieniem przez inne zwierzą lub potrąceniem przez samochód. Pies został skatowany za pomocą tępego narzędzia - informuje Inspektorat OTOZ w Zielonej Górze.

Zobacz także

Jak podkreśla OTOZ, poszukiwany jest sprawca tego bezwzględnego okrucieństwa. Wszystkie osoby, które rozpoznają pieska lub mają jakąkolwiek wiedzą o tym dramatycznym zdarzeniu, proszone są o kontakt pod numerem 576-201-322.

 

RadioZET/Gazeta Lubuska/OTOZ Animals/Facebook/JZ