Zamknij

Skatowany szczeniak Fijo ma nowy dom!

Redakcja
18.10.2018 11:06
Skatowany szczeniak Fijo ma nowy dom!
fot. Facebook/Fundacja dla Szczeniąt Judyta

Właściciel skatował go tak, że pies już nigdy nie odzyska sprawności w tylnych łapach. Fijo miał wtedy 4 miesiące. Dziś jest już w nowym domu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O szczęśliwym zakończeniu historii Fijo poinformowała Fundacja dla Szczeniąt Judyta. To pod jej opieką przebywał szczeniak.

„Stało się to, na co wszyscy czekaliśmy, na co czekała cała Polska” – czytamy na Facebooku.

1

Fijo zamieszkał w Łodzi i pierwszą noc w nowym domu ma już za sobą.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Historia Fijo

Historia skatowanego szczeniaka poruszyła całą Polskę. Fijo został dotkliwie pobity przez swojego właściciela pod koniec stycznia. Miał powybijane zęby, złamaną szczękę i uraz kręgosłupa, który doprowadził do paraliżu tylnych łap i złamania kości udowej.

Psa znaleźli żona i dzieci mężczyzny. Oddali Fijo pod opiekę fundacji Judyta. Szczeniak przeszedł w Czechach poważną operację, potem trafił do Portugalii na rehabilitację.

Zobacz także

Dziś porusza się dzięki specjalnemu wózkowi dla psów. Ma problemy z trzymaniem moczu i kału. Nigdy nie wróci do pełnej sprawności.

Właściciel Fijo Bartosz D. ukrywał się przed policją. Był poszukiwany listem gończym. Mężczyznę udało się zatrzymać po kilku tygodniach.

Zobacz także

Biegli ustalili, że bił Fijo tępym narzędziem lub pięścią. Za znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem mężczyźnie może grozić do 5 lat więzienia.

RadioZET.pl/JŚ