Zamknij

Tragiczny wypadek w Skawie. „Świętowali koniec roku szkolnego” [NOWE FAKTY]

Redakcja
26.06.2018 09:13
Skawa
fot. Małopolska policja

Dzisiejsza sekcja zwłok ma pomóc wyjaśnić przyczyny tragicznego wypadku w Skawie w Małopolsce. W szaleńczym rajdzie 16-latka zginęło troje nastolatków. Reporter Radia ZET dotarł do najnowszych ustaleń. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Prokuratorzy badający sprawę wypadku chcą się dowiedzieć, czy kierujący samochodem 16-letni chłopak był trzeźwy. Na razie wiadomo, że trójka uczniów z trzeciej klasy gimnazjum świętowała koniec roku szkolnego. Po północy wpadli na pomysł, by przejechać się samochodem ojca.

Skawa. Tragiczny wypadek 

Szesnastolatek nie miał prawa jazdy. Kiedy natknął się na policyjny patrol, zaczął uciekać – na zakręcie uderzył w drzewo. Zginął kierowca i para piętnastoletnich pasażerów.

Zobacz także

– Policja ruszyła za nimi na sygnałach. Później samochód zjechał w inną drogę, policjanci wyłączyli sygnały i zaczęli penetrować teren. Na początku dostrzegli kłęby dymu, a później dramatyczną sytuację – samochód po uderzeniu w drzewo i dachowaniu leżący w rzece – relacjonował w poniedziałek rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Po wypadku pojawił się policyjny apel do młodych kierowców o rozsądek za kierownicą. Z policyjnych statystyk wynika, że młodzi kierowcy charakteryzują się wysokim wskaźnikiem wypadków. Ponad jedna trzecia zdarzeń, do których się przyczyniają, spowodowana jest niedostosowaniem prędkości do warunków ruchu. Rodzicom przypomina się, by nie pozwalali młodym prowadzić bez prawa jazdy.

ZDJĘCIA z miejsca wypadku:

RadioZET.pl/mk,DG