Zamknij

Uwaga na skażoną wodę w kranie! Problem dotyczy 22 miejscowości

Redakcja
25.05.2018 12:56
woda
fot. Pixabay

Mieszkańcy 22 miejscowości w powiecie buskim (Świętokrzyskie) nie mogą spożywać wody z sieci wodociągowej. –W pobranej próbce wykryto zanieczyszczenie paciorkowcem. Dostarczana jest im woda w butelkach.

Jak podał w komunikacie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Busku-Zdroju, woda pochodząca z wodociągu Wolica, w której wykryto zanieczyszczenie, nie nadaje się do picia, kąpieli, mycia owoców i warzyw, naczyń kuchennych oraz wytwarzania lodu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Obecnie trwa płukanie i dezynfekcja wodociągu. Do czasu przywrócenia prawidłowych parametrów mieszkańcy zdatną do spożycia wodę w butelkach mogą odbierać u sołtysów, w Urzędzie Miasta i Gminy w Busku-Zdroju oraz siedzibie Referatu Gospodarki Komunalnej w Wolicy.

Zakaz spożywania wody dotyczy mieszkańców miejscowości: Stopnica, Białoborze, Bosowice, Czyżów, Dziesławice, Falęcin Nowy, Falęcin Stary, Jastrzębiec, Kąty Stare, Folwarki, Kąty Nowe, Klępie Dolne, Klępie Górne, Mariampol, Borek, Mietel, Nowa Wieś, Szklanów, Suchowola, Szczeglin, Wolica, Zaborze, Żerniki Dolne.

zet2

W piątek pobrano i wysłano do badań kolejną próbkę wody.

RadioZET.pl/pap/maal