Zamknij

4-letni chłopiec błąkał się w nocy bez opieki. Miał tylko pieluchę i koszulkę

Bartłomiej Chudy
16.04.2021 18:26
4-letnie dziecko błąkało się w Skierniewicach w nocy
fot. Shutterstock

Czteroletni chłopiec w koszuli i wystającej pieluszce błąkał się w piątek w nocy po ulicach Skierniewic. Dzięki mężczyźnie, który zaopiekował się malcem i zadzwonił na policję, 4-latek szybko trafił do szpitala.

4-letnie dziecko ubrane jedynie w koszulę i pieluchę poruszało się w nocy po ulicach Skierniewic. Po interwencji jednego z przechodniów na miejsce przyjechał patrol policji.

Mundurowi wyjaśnią, dlaczego kilkuletnie dziecko błąkało się w rejonie ruchliwych ulic bez opieki dorosłego. "Około północy dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach otrzymał zgłoszenie o samotnie spacerującym ulicami miasta małym dziecku" - podała policja.

Skierniewice. 4-latek błąkał się w pieluszce przy ruchliwej trasie

Policja niezwłocznie udała się na miejsce. "Dziecko znajdowało się pod opieką kierowcy samochodu ciężarowego, który powiadomił o zdarzeniu" – przekazała KMP w Skierniewicach.

Policjanci dodają, że malec spacerował boso w rejonie jednego z największych skrzyżowań Skierniewic. Mundurowi zabrali dziecko do radiowozu i okryli je, chroniąc przed wyziębieniem. "Chłopiec był zmarznięty, ale spokojny i nie płakał. Nie potrafił powiedzieć, jak się nazywa ani gdzie mieszka. Na miejsce przyjechała karetka. Policjanci w asyście ratownika medycznego  zawieźli malucha do szpitala, gdzie został poddany badaniom" – relacjonuje policja.

Stan zdrowia chłopca był na szczęście dobry i nie wymagał on hospitalizacji. Niedługo później w sprawie 4-latka zgłosiły się dwie kobiety – matka i siostra małego skierniewiczanina. Rodzic był trzeźwy. Okazało się, że chłopiec, wykorzystując nieuwagę, oddalił się kilkaset metrów do swojego domu. Policja wyjaśnia sprawę, nie wyklucza, że pojawią się konsekwencje karne.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku 

RadioZET.pl/KMP w Skierniewicach