Znana sieć sklepów elektro i AGD znika. Wiemy co pojawi się na jej miejsce

17.05.2018 12:08
xxx wiadomosci

Sieć sklepów Saturn zmieni nazwę. Od tej pory wszystkie sklepy będą legitymować się szyldami Media Markt.

Sklep Saturn fot. Wojciech OLSZANKA/East News

Zarówno Saturn jak i Media Markt należą do tej samej firmy - MediaMarktSaturn Polska. Przedsiębiorstwo podjęło decyzję o ujednoliceniu marki i zlikwidowaniu Saturna. Sklepy, które dotychczas funkcjonowały pod tą nazwą, staną się Media Marktami.

- Obie nasze marki zyskały zaufanie polskich konsumentów, o czym świadczą chociażby wysokie pozycje w badaniach konsumenckich i rankingach. Obserwując sytuację na rynku uznaliśmy, że nadszedł czas, aby wykorzystać ten atut i połączyć siły obu brandów. MediaMarkt jest obecny w Polsce już od 20 lat, a więc znacznie dłużej niż Saturn. Dlatego postawiliśmy na markę, która jest najsilniej zakorzeniona w świadomości Polaków - tłumaczy w rozmowie z WirtualneMedia.pl Marcin Rosati, prezes MediaMarktSaturn Polska.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Sieć handlowa Saturn w Polsce działa od 2004 roku. Szyldy z tą nazwą zobaczyć można w 9 krajach.W Polsce istnieją 22 sklepy stacjonarne Saturn oraz internetowy sklep Saturn.pl. Jako Media Markt działają 63 sklepy i sklep internetowy. Obie sieci mają bliźniaczo podobny asortyment. Zmiany rozpoczną się w maju i potrwają do września. Raty i inne zobowiązania klientów Saturna przejmie Media Markt.

Zobacz też:

RadioZET.pl/WirtualneMedia.pl/maal

Oceń