Zamknij

Krytykował minister edukacji za reformę. Będzie miał kontrolę w swojej gminie

Redakcja
30.03.2017 15:07
Rajewski
fot. You Tube

Burmistrz gminy Błaszki, który postawił się minister edukacji, będzie miał niezaplanowaną kontrolę w gminie. Regionalna Izba Rozrachunkowa sprawdzi finanse i przetargi w urzędzie. Burmistrz Karol Rajewski podczas Zgromadzenia Ogólnego Związku Miast Polskich w Serocku skrytykował Annę Zalewską za pozorowane konsultacje w sprawie likwidacji gimnazjów.

Film z jego wystąpieniem ma na Facebooku już pół miliona wyświetleń. Można go też zobaczyć na You Tube:

Czym ta kontrola różnić się będzie od dotychczasowych? Samorządowcy mówią, że są kontrolowani co 4 lata. Burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński tłumaczy, że od dwóch lat wie, że w 2017 będzie kontrolowany. - To nie wygląda na przypadkową kontrolę, zdumiewa jej szeroki zakres - mówi o kontroli w Błaszkach w województwie łódzkim Tusiński.

Sam Burmistrz Rajewski zapewnia, że nie boi się prześwietlania dokumentów gminy. - To żałosne, nagle sobie przypomnieli o mojej gminie i w pośpiechu przysłali informację o kontroli faksem - komentuje i dodaje, że nie żałuje tego, co powiedział minister Zalewskiej, bo jego zdaniem, reforma MEN dla gminy Błaszki oznacza katastrofę. 

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Burmistrz Rajewski w ubiegłym roku został wyrzucony z Prawa i Sprawiedliwości po tym, jak opisał swoje wątpliwości dotyczące reformy w pismach do premier Beaty Szydło, minister Zalewskiej oraz parlamentarzystów.

RadioZET.pl/MaG/MP