Zamknij

Skruszony złodziej odniósł skradziony telewizor na policję. Dołączył list

Redakcja
24.04.2018 12:59
Telewizor
fot. Shutterstock

Złodziej, który ukradł telewizor z gorzowskiej szkoły, zapakował go w karton i zaniósł na policję. Skruszony przestępca dołączył list, w którym tłumaczy, że głupio mu i okradając szkołę, był pijany.

Nocą z 24 na 25 marca w Zespole Szkół nr 13 w Gorzowie Wielkopolskim doszło do kradzieży. Zniknął 55-calowy nowy telewizor, który złodzieje wynieśli przez okno, wspinając się wcześniej po rusztowaniu. Policjanci nie mogli uwierzyć, że po trzech tygodniach przestępca odniósł skradziony sprzęt na komisariat.

Złodziej odniósł telewizor

W kartonie oprócz bardzo ładnie zapakowanego telewizora znajdował się również list. Jak się okazało, był to list z przeprosinami, który zaczynał się słowami „To ja, złodziej. Oddaję telewizor, ponieważ mam wyrzuty sumienia. Ukradłem ten telewizor pod wpływem alkoholu, czego bardzo się wstydzę”. List był bardzo ładnie napisany, poprawnym językiem polskim. Dało się z niego wyczytać, że złodziej ma dylematy i jest rozbity emocjonalnie, bo z jednej strony kradnie, a z drugiej strony oddaje i przeprasza. W całej swojej karierze jeszcze z czymś takim się nie spotkałam — mówi Jolanta Sikora, dyrektor szkoły, cytowana przez portal Gorzowianin.com.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Policja nie zamyka sprawy

Mimo że skradziony łup wrócił na swoje miejsce, policjanci nie zamykają sprawy, ponieważ za kradzież z włamaniem grozi nawet 10 lat więzienia. — Mężczyzna wciąż odpowiada za kradzież z włamaniem, dlatego też cały czas policjanci pracują nad tą sprawą — mówi Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.

Zobacz także

RadioZET.pl/gorzowianin.com/strz