RCB: bez prądu nadal 30 tys. odbiorców

Redakcja
15.08.2017 14:55
RCB: bez prądu nadal 30 tys. odbiorców
fot. Mieczysław Michalak/Agencja Gazeta

Około 30 tys. odbiorców nadal jest pozbawionych dostaw prądu po burzach - poinformowało we wtorek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Najtrudniejsza sytuacja (stan na godz. 12) jest w województwie pomorskim, gdzie bez prądu pozostaje 19 tys. 618 odbiorców. Jak podało RCB, w województwie kujawsko-pomorskim energii nie ma 6 tys. 973 gospodarstw, a w Wielkopolsce 3 tys. Najmniej odbiorców nie ma prądu w woj. łódzkim (72).

Jak informuje RCB, pracownicy Polskich Sieci Energetycznych "prowadzą prace naprawcze na trzech liniach 220 kV oraz jednej linii 400 kV".

Bożena Wysocka z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa poinformowała PAP, że prace trwają także w miejscowości Konigort, w gminie Czersk. 66 żołnierzy pomaga tam udrożnić rzekę Brdę, zatarasowaną spływającymi wiatrołomami.

W wyniku nawałnic zginęło sześć osób (pięć na Pomorzu i jedna w Wielkopolsce), a około 50 zostało rannych. Silny wiatr uszkodził lub zerwał dachy z prawie 3 tys. domów, w tym z ponad 2 tys. mieszkalnych. Zniszczeniom uległo też 38 tys. ha lasów.

RadioZET.pl/PAP/KM