Zamknij

Skutki wichury nad Polską i prognoza na kolejne dni: wróci śnieg

Redakcja
25.02.2017 10:19
Skutki wichury nad Polską i prognoza na kolejne dni: wróci śnieg
fot. East News

Tysiące powalonych drzew, cztery osoby ranne. Są to skutki wichury, jaka wczoraj przeszła nad Polską. Prawie 1700 razy interweniowali strażacy, głównie na południu kraju. A jaka pogoda czeka nas w kolejnych dniach?

Obecnie trwają ostatnie naprawy uszkodzonych przewodów energetycznych. Prowadzone są głównie w województwie świętokrzyskim. W najbliższych godzinach awarie powinny być już usunięte.

Nadal obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne . Trzeci - najwyższy stopień - ogłoszono na Mazowszu i drugi w świętokrzyskim i podkarpackim. Poziomy niektórych rzek przekraczają stan alarmowy. Nie ma jednak zagrożenia powodzią.

Niestety to nie koniec problemów z wichurami. Silnego wiatru możemy spodziewać się także w przyszłym tygodniu, szczególnie w środę i w czwartek.

W sobotę w całym kraju możemy spodziewać się opadów śniegu. Miejscami - zwłaszcza na Pomorzu Zachodnim - popada deszcz ze śniegiem. Będzie chłodniej niż w ostatnich dniach, ale nadal powyżej zera. Temperatura będzie się wahać od zera do 5 stopni.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

W weekend wiatr nie powinien stanowić problemu. Będą odczuwalne silniejsze podmuchy, ale będą stopniowo słabły. 

RadioZET.pl/tom, KM