Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kierowca autobusu przewoził... martwą sarnę. Sugerował, że jej mięso nadaje się do jedzenia [FOTO]

17.12.2018 10:48
xxx wiadomosci

W autobusie kursującym na terenie aglomeracji śląskiej kierowca przewoził martwą sarnę. Sprawa trafiła na policję dzięki zdjęciom, które wykonał jeden z pasażerów. 

Śląsk fot. Autobus na Śląsku/Wikimedia.Commons

Do sytuacji, o której pisze katowicka „Gazeta Wyborcza”, doszło przed tygodniem na trasie Bytom-Pyskowice. Pasażerowie autobusu zauważyli z przodu pojazdu martwą sarnę. Zwierzę miało racice uniesione do góry i leżało między kabiną kierowcy a drzwiami wejściowymi. Jedna z osób zrobiła zdjęcie, które trafiło później do sieci. Udostępniło je m.in. bytomskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami:

Sarna fot. Facebook/TOZ Bytom

Kierowca autobusu tłumaczył, że po prostu zauważył sarnę przy drodze i postanowił ją zabrać ze sobą. Ponoć w rozmowie z pasażerami sugerował, że jej mięso będzie zdatne do spożycia. W zaistniałej sytuacji TOZ powiadomił Sanepid oraz zarządzające transportem na terenie aglomeracji KZK GOP. O sprawie poinformowano także policję. 

Kierowca zostanie ukarany?

Ci ostatni skontaktowali się z kolei z firmą Krzysztof Pawelec Usługi Transportowe – przewoźnika, z którym współpracuje. Jego przedstawicielka Barbara Pawelec napisała w mailu do „Wyborczej”: „Kierowca został wezwany do firmy na rozmowę. Przyznał się, że przewoził sarnę. Byliśmy zszokowani, poleciliśmy kierowcy, by zgłosił się na policję”.

Z kolei rzeczniczka KZK GOP Anna Koteras przyznaje w rozmowie z gazetą, że przewoźnik może zostać ukarany za zachowanie kierowcy, ale na razie nie podjęto jeszcze żadnej decyzji w tej sprawie. 

RadioZET.pl/katowice.wyborcza.pl/MP

Oceń