Zamknij

Gracz chciał popełnić samobójstwo z powodu hejtu w sieci. Wtedy do akcji wkroczył policjant...

Redakcja
23.02.2018 16:08
Policja
fot. Śląsk Policja

Policjant z Katowic uratował uczestnika gry internetowej, który chciał popełnić samobójstwo. Powodem był atak hejtu ze strony innych graczy. Policjanci sprawnie namierzyli mężczyznę, a pomógł im w tym administrator portalu, który znajdował się w stolicy Bułgarii.

Naczelnik wydziału ds. walki z Przestępczością Gospodarczą młodszy inspektor Daniel Palacz przyznaje, że ustalanie miejsce, w którym mężczyzna się znajduje, trwało bardzo krótko. Policjanci natychmiast po otrzymaniu informacji zwrócili się do administratora, który przebywał w Sofii.

Zobacz także

Na podstawie tych danych wytypowano 30-letniego mieszkańca Bielska-Białej. Po tym, jak dotarł do niego patrol, mężczyzna potwierdził, że chciał popełnić samobójstwo.

Powodem jego planów targnięcia się na swoje życie miała być fala hejtu, jaką otrzymał ze strony innych uczestników gry. Niedoszły samobójca trafił już na szczęście pod opiekę lekarzy.

Policjanci ostrzegają: ta historia to przykład, że nie tylko młodzi internauci narażeni są na ataki nienawiści w sieci. Ofiarami mogą być też dorośli, choć w tym przypadku pomoc przyszła w samą porę.

Zobacz także

RadioZET/ToM/MP