Zamknij

Zaatakowali dzielnicę Romów w Zabrzu. Areszt dla pseudokibiców

Redakcja
03.04.2017 12:25
Kibole
fot. Twitter/Dziennik Zachodni

Są zarzuty i tymczasowe areszty za napaść na Romów w Zabrzu. Odpowie za to kilkunastu pseudokibiców, którzy w piątek zaatakowali grupę Romów mieszkających w jednej z dzielnic miasta. Dzięki szybkiej interwencji policji udało się uniknąć tragicznych skutków bandyckiego napadu. 

Napastnicy (w liczbie około czterdziestu) uzbrojeni byli w siekiery, maczety, drewniane pałki i gaz. Ranna została 15-letnia dziewczyna uderzona pałką w nogę oraz 42-letni mężczyzna, który miał rozcięty łuk brwiowy i doznał urazu twarzy.

Zdarzenie zarejestrowały zamontowane w tym miejscu kamery monitoringu. Dzięki nagraniom zatrzymano najbardziej agresywnych chuliganów. Wszyscy usłyszeli już zarzuty napaści na przedstawicieli mniejszości etnicznej i znieważenia z uwagi przynależność rasową. Sąd aresztował ich na trzy miesiące. Policjanci szukają kolejnych pseudokibiców, którzy brali udział w napadzie.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Jeden z policjantów oddał strzał w kierunku samochodu, którego kierowca próbował uciec. Był on pod wpływem narkotyków. Wszystkim zatrzymanym grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/Dziennik Zachodni/ToM/MP